صمیمی شدن با کودک

صمیمی شدن با کودک در بسیاری از جنبه‌ها می‌تواند به شما کمک کند. در اینجا راه هایی به این منظور پیشنهاد شده است.

باهم ورزش کنید

آموزش ورزش هایی مثل اسکیت سواری، دوچرخه سواری و شنا یک تجربه ارزشمند برای آن ها است که رابطه بین والدین و فرزندان را هم محکم تر می کند.

در مواقع خاص با هر یک از فرزندانتان جداگانه صحبت کنید

اگر چند فرزند دارید، بهتر است که با هرکدام به تنهایی صحبت کنید و فضای به خصوص اختصاص دهید؛ این کار باید به صورت منظم انجام شود. زمانی که کودک هستند، بازی کردن، یک راه خوب، برای اینکه از راه احساس به آن ها نزدیک شوید، است. گذشته از همه ی این ها، وقتی با بچه ها بازی می کنیم، آن ها متوجه علاقه ی ما به عنوان والدین به خودشان و فعالیت هایشان می شوند.

باهم غذا بخورید

یکی دیگر از ترفندهای مهم برای نزدیک تر شدن به فرزندانتان این است که تا حد ممکن و هرچه بیشتر با خانواده غذا بخورید؛ ناهار یا شام آخر هفته به حفظ استحکام خانواده کمک می کند همچنین، همکاری بچه ها برای آماده سازی غذا نیز اهمیت دارد؛ از این راه، آن ها، پخت و پز و اهمیت همکاری را یاد می گیرند.

فرزندانتان را بغل کنید، ببوسید و به آن ها اهمیت دهید

از تماس فیزیکی اجتناب نکنید؛ تماس فیزیکی، برای داشتن یک رابطه احساسی قوی که ما را به هم نزدیکتر می کند، خیلی اساسی است.

زمانی که با بچه هایتان صحبت می کنید، گرم و همدل باشید

مهر و عاطفه ای که با لحن صدایتان، کلمات و حرکات بدنتان در زمان مکالمه به آن ها منتقل می کنید، برای اینکه مکالمه طبیعی و با روی باز به نظر برسد، خیلی ضروری است همچنین، سعی کنید خودتان را جای آن ها بگذارید علاوه بر آن، به عنوان خانواده، باهم وقت بگذرانید زمانی که آن ها به تنهایی تلویزیون تماشا می کنند، یا بازی ویدیویی میکنند باید کوتاه باشد وگرنه، به راحتی تنها می مانند.

به او هدیه بدهید

به کودکانتان هدایای مفید، مانند کتاب و بازی هایی بدهید که علاوه بر اینکه توانایی های آن ها را گسترش می دهد، آن ها را وادار کند تا با یکدیگر بازی کنند و یک رابطه احساسی آنی خلق کنند.

با هم برای تفریح برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی سفر یا بیرون رفتن خانوادگی به منظور گذراندن زمان با یکدیگر و کسب تجربیات جدید، خیلی اهمیت دارد این کار شما را تبدیل به یک خانواده واحد و یکپارچه می کند.

با هم فیلم تماشا کنید

تماشای یک فیلم خانوادگی، باعث ایجاد یک وجه اشتراک بین شما و فرزندانتان می شود؛ علاوه بر این، باعث شروع صحبت بین شما می شود تا بفهمید در مورد چیزی که دیده اند چه فکری می کنند و نقطه نظر آن ها را بشناسید، طرز فکر آن ها را بفهمید، طوری که چیز های پیرامونشان را می بینند و شخصیتشان را بشناسید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.