پرسش چهل و دوم: سلام. دختر ١۶ماهه ای دارم که در هفته ٣٧ بارداری به دنیا اومد به دکتر نورولوژی مراجعه کردم که بعد از معاینه دکتر ١٠ جلسه کاردرمانی و همچنین برای اطمینان بیشتر mri بدون کنتر است و با بیهوشی تجویز کردن من برای انجام بیهوشی خیلی نگرانم و میترسم از انجام این کار ، میشه لطفا در موردش توضیحاتی رو بفرمایین و اینکه جلسات کاردرمانی به چه صورت و چند ساعته است؟

‏پاسخ از دکتر پیشیاره:
درود و سلام
وقت خوش
دوست ارجمند، اول اینکه در نظر داشته باشید که حتما برای تشخیص گذاری دقیق و پیشنهاد مداخلات درمانی به هنگام این کار لازم بوده است که پزشک تان آنرا درخواست نموده است، دوم اینکه انجام MRI به خودی خود از جمله ی بدون ضررترین اقدام های تشخیصی پاراکلینیکی است که تصویری که از مغز کودک تان به شما ارائه می نماید حاصل یک بررسی و عملیات محاسباتی از میدانهای مغناطیسی پیرامون مغز کودک است و نه اینکه به مغز و جمجمه ی کودک اشعه ایکس و … تابانده شود بنابراین زیان محتمل و احتمالی برای ایشان وجود نخواهد داشت.
اما در مورد اینکه مشکل کودکتان چه بوده است و چه علائمی دارد و برای چه اصلا به کاردرمانی و مداخلات کاردرمانی توصیه شده است، هیچ مطلبی را نفرموده اید؛ بنابراین انصاف بفرمایید که من نمیدانم مبنا و پایه ی کاردرمانی دختر خانم شما چه حیطه ای خواهد بود تا بتوانم در مورد تعداد جلسات لازم تمرینات کاردرمانی ایشان نظر بدهم.
فقط به عنوان یک دوست به شما تاکید می کنم که حتما و حتما و حتما به انجام پوزیشنها و وضعیتهای درمانی و مداخلاتی در کاردرمانی ایشان در منزل و در هنگام بردن به کلینیکها و … توجه بسیار بسیار ویژه و خاص داشته باشید و تمریناتی را که کاردرمانگر(ارگوتراپیست) محترم تان جهت انجام در منزل به شما پیشنهاد خواهند نمود بسیار جدی بگیرید و حداقل دو بار در روز آنها را انجام دهید.

‏با سپاس فراوان از پرسش ارزشمندتان * سربلند باشید.
ابراهیم پیشیاره- دفتر کاردرمانی رشد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.