ا
شهردارآنلاین: «پیش بینی می شود در استان تهران چهارهزار نفر به بیماری اُتیسم مبتلا باشند که نیازمند تشخیص و مداخله به هنگام یک تیم درمانی و توانبخشی به طور هم زمان و همکاری بیشتر مراکز درمانی وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی است».

اینها بخشی از جملات محمدرضا اسدی، معاون توانبخشی استان تهران، در روز جهانی اُتیسم است که در جمع خبرنگاران اعلام شد؛ آماری که خبر از افزایش مبتلایان به این بیماری به دلیل تغییر زندگی اجتماعی مردم می دهد. معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران از شناسایی ٨٠٩ بیمار مبتلا به اُتیسم در سطح استان تهران گفت و ادامه داد: احتمال می رود افراد دارای بیماری اُتیسم در سطح استان تهران چهار هزار نفر باشند که به طور کامل مورد شناسایی قرار نگرفته اند.
در سال های گذشته اُتیسم در کانون توجه مردم قرار گرفته است و درباره آن صحبت کرده اند، اما مشکلات بسیاری برای خانواده های کودکان مبتلا به اُتیسم به دلیل معرفی نکردن صحیح این بیماری وجود دارد. مادران بسیاری از نپذیرفتن کودکان مبتلا به اُتیسم خفیف در مدارس عادی خبر می دهند.
هنگامه یکی از آنهاست، پسرش، عرشیا، سال تحصیلی جدید به کلاس او رفت، او به «شرق» می گوید: «انقدر تصویرشان از کودکان اُتیستیک مخدوش بود که مدیر مدرسه اعلام کرد مادران بچه ها گفته اند نمی خواهند کودکانشان در کنار یک بچه منگل و خطرناک درس بخوانند». حداقل پنج مدرسه دولتی این پاسخ را به هنگامه داده بودند و او مجبور شد برای ثبت نام عرشیا به مدارس غیردولتی رجوع کند.

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.