جلسه پنجم پرسش و پاسخ خانواده ها با دکتر پیشیاره در موضوعات زیر انجام پذیرفت:

  • فشار روانی و پرخاشگری کودک کم توان ذهنی در مدرسه کودکان عادی
  • رفتارهای لجبازی کودک
  • شیوه ی پی بردن به اختلال رفتاری یا نقص توجه همراه با بیش فعالی در کودکان

متن کامل پرسش و پاسخ های جلسه پنجم به شرح زیر می‌باشد. در ضمن کلیه جلسات به صورت ساختار یافته در بخش پرسش و پاسخ‌های رایج در دسترس می باشند:


پرسش اول: فشار روانی و پرخاشگری کودک کم توان ذهنی در مدرسه کودکان عادی

سلام خسته نباشید یه پسر ده ساله دارم کم توان ذهنیه خیلی پرخاشگره مدرسه عادی میره ولی سطح یاد گیریش کمه خیلی اذیت میکنه اصلا از بازی کردن و حرف زدن خسته نمیشه هیچ دارویی هم استفاده نمیکنه شب ادراری هم داره لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دکتر پیشیاره: با درود و سلام.  وقتی که خودتان اذعان دارید که ایشان کم توان ذهنی هستند، آیا تصور نمی کنید که رفتن ایشان به مدرسه ی عادی و مواجهه شدن لحظه به لحظه با موارد رفتاری دیگران و مطالب آموزشی که برای ایشان بسیار سنگین و مشکل هستند برای ایشان بار روانی مضاعفی را بوجود می آورد و مشکلات متعاقبی را ایجاد می کند که خودتان مطرح کرده اید و شب ادراری هم میتواند نشانه ی تنش و اظطراب مداوم و مستمر باشد . لطفا خودتان برای اینکه فرزندتان را در مواجهه و تحت چنین فشار روانی قرار می دهید با روانشناس بزرگسالان مشاوره بفرمایید.


پرسش دوم: رفتارهای لجبازی کودک

سلام پسر خواهرم خیلی شوخی میکنه انگار انرژی تموم نشدنی داره بچه ها رو اذیت میکنه اسباب های بچه ها رو به هم میریزه در مهد کودک هم بچه ها رو اذیت میکنه در جمع خانوادگی لج بچه ها رو در میاره سرو صدا همه رو در میاره بردنش پیشه روانپزشک قرص Ritalina تجویز کرده میشه بگبد مصرف قرص درسته وراهنمایی بفرمایید جهت بهتر شدنش

پاسخ دکتر پیشیاره: با درود و سلام. بهتر است که خواهرتان طرح موضوع کنند.


پرسش سوم: شیوه ی پی بردن به اختلال رفتاری یا نقص توجه همراه با بیش فعالی در کودکان

سلام  وقتتون به خیر  من پسر شش ساله دارم  توی پیش دبستانی  که میره مربیا  میگن شیطونه ولی توی خونه فقط  سر کمد ها میده و تلوزیون تماشا میکنه  و گاهی با تبلت بازی میکنه   کلا توی خونه خیلی شیطونی  نمی کنه  ولی تکالیف پیش دبستان  که گاه گداری  براش میدم رو اصلا مایل نیست  انجام بده و در کل بچه ای نیست  که خرابکاری کنه  سوال اولم اینه  که چطور من بفهمم پسرم بیش فعال هست و سوال  دوم این که آیا با این توصیف بیش فعاله؟؟؟

پاسخ دکتر پیشیاره: با درود و سلام. با مراجعه به روانپزشک متخصص کودکان و همچنین آزمونهای دقیق هوشبهر و استفاده از آزمونهای تخصصی تمرکز و توجه پایدار.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.