پدر، قهرمان زندگی دختر

پدر، تو تاثیر مهمی بر احساس دخترت درباره شخصیت، رفتار، اعتمادبه نفس، و حتی اندام و ظاهرش می گذاری. پدری که با دخترش رابطه ای خوب و قابل قبول دارد، شخصیت او را به اوج تعالی می رساند. شما ای آقایی که دوست دارید پتانسیل وجود دخترتان را در تمام جنبه های زندگی فعال کنید، به دخترتان کمک کنید تصور مثبتی از روح و جسم خود داشته باشد.

با او صمیمی باشید. بررسی ها نشان می دهد دخترانی که رابطه پدر دختری صمیمانه دارند اعتماد به نفس و قاطعیت بیشتری دارند، عملکرد بهتری در مدرسه دارند و در شغل شان بیشتر پیشرفت می کنند. پدر وقت بیشتری با دخترت صرف کن تا او احساس ارزشمندی و دوست داشته شدن بکند. اگر او حس نکند که مورد تایید شماست به دنبال تایید مردان دیگر خواهد رفت و تلاش می کند آن ها را راضی نگه دارد. این چیزی نیست که هیچ پدری برای دخترش بخواهد!

بغلش کنید. بیشتر پدران هنگامی که بدن دخترشان شروع به تغییر و بالغ شدن می کند احساس راحتی نمی کنند. اگر همیشه خونگرم و مهربان بوده اید حالا وقت آن نیست که دیگر دخترتان را بغل نکنید یا صرفا به این دلیل که بزرگ شده است اگر روی پایتان نشست او را برانید. او این رفتار را به معنای طرد شدن بدن در حال بلوغش تلقی می کند. او در دوران بلوغ به دنبال تایید شماست. بدنش را دوست داشته باشید. اگر از او دور شوید متوجه خواهد شد.

مراقب حرف زدنتان درباره خانم ها باشید. اگر دخترتان متوجه شود تنها چیزی که درباره خانم ها برایتان ارزش دارد ویژگی های ظاهری است حرف هایتان به دخترتان آسیب می زند. اگر معمولا درباره ظاهر خانم ها اظهار نظر می کنید (مریم جذاب ترین وکیلی است که دیده ام) ولی به نقاط قوت دیگر آن ها توجه نمی کنید (مریم باهوش ترین وکیلی است که دیده ام) این پیام ملکه ذهن دخترتان می شود که فقط زنان جذاب برایتان ارزش دارند. در عوض تلاش کنید دخترتان متوجه شود که برای خانم ها به عنوان افراد کامل شامل توانایی ها و نقاط قوت شان احترام قائل هستید و تحسین شان می کنید. یادتان باشد رفتار شما به توقع او درباره رفتار همسر آینده اش شکل می دهد.

از ظاهر او ایراد نگیرید. از وزن، اندام و ظاهر دخترتان ایراد نگیرید. حتی شوخی با یک دختر درباره بدن در حال بلوغش باعث می شود باور کند از نظر شما چاق است. نظر دادن درباره اینکه چند کیلو وزنش بیشتر شده باعث احساس طرد شدگی در او می شود. شاید این آخرین چیزی باشد که بخواهد در دوران بلوغ از پدرش بشنود.

از ظاهرش تعریف کنید. اگر در مورد ظاهرش سکوت کنید دخترتان این سکوت را به معنای طرد شدگی تلقی می کند و فکر می کند مورد تایید شماست. پس همچنان از ظاهرش تعریف کنید. هشدار! تعریف از ظاهرش را به وزنش ربط ندهید. مثلا “چقدر توی این لباس قشنگ شدی!”  به جای “انگار چند کیلو وزن کم کردی!  تازه الان این لباس بهت میاد.”

او را برای نقاط قوتش تحسین کنید. اگرچه او هنوز نیاز دارد که ظاهرش را تحسین کنید اما تحسین او به خاطر نقاط قوت و منحصر بفردش خیلی بهتر است. خیلی مهم است که نشان دهید فقط به ظاهرش توجه نمی کنید بلکه برای ویژگی های مثبت دیگرش نیز ارزش قائل هستید. ویژگی های دیگر از قبیل شوخ طبعی او، مهربانی اش، خود آگاهی و بخشندگی اش را تحسین کنید. این ویژگی های شخصیتی باعث اعتماد بنفس او می شود. این ویژگی ها همچنین باعث می شود که نیازی به پیروی از قوانین متغیر زیبایی نداشته باشد.

امیدوارم متوجه نقش ارزشمندتان در زندگی دخترتان باشید. شما الگوی او هستید. شما به توقعات او درباره رفتار مردان با او در آینده شکل می دهید. اگر به او نشان بدهید به خاطر کسی که هست مورد پذیرش و دوست داشتنی و باارزش است دیگر نیازی نیست با سرگردانی دنبال تایید دیگران باشد. اگر او بداند مورد تایید شماست گرانبها ترین هدیه را به او داده اید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.