سرویس سیاسی – اجتماعی:معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان امروز در کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی نهایی و سپس به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.
حسین نحوی نژاد در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر آنکه کار لایحه حمایت از حقوق معلولان از شهریور ۹۴ در دولت یازدهم تمام شد، گفت: قانون فعلی حمایت از حقوق معلولان به صورت طرح از سوی نمایندگان مجلس ارائه و در سال ۸۲ – ۸۱ به تصویب رسید زیرا در آن زمان دولت آمادگی ارائه این قانون به صورت لایحه را نداشت و نمایندگان وقت مجلس آن را به صورت طرح ارائه و سپس تصویب کردند. وی افزود: قانون فعلی به علت نداشتن اعتبار ضمانت اجرایی لازم و بسیاری از مواد آن به مرحله اجرا نمی رسد.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان این که در دولت یازدهم اصلاحیه این قانون به صورت لایحه توسط دولت ارائه شد گفت: در مجلس نهم این لایحه مشمول اصل ۸۵ شد اما نوروز سال ۹۵ در شورای نگهبان رد و به مجلس باز گردانده شد.اکنون ایرادات این لایحه برطرف و در روز دوشنبه در کمیسیون مشترک نهایی خواهد شد و سپس به صحن علنی ارسال می شود.
وی در زمینه مزایای این لایحه نسبت به قانون فعلی حمایت از حقوق معلولان گفت: اکنون به معلولان تسهیلات ارائه می شود اما به علت آنکه بانک ها عامل پرداخت این تسهیلات هستند به دلایلی چون تامین ضمانت و… همکاری لازم را با بهزیستی ندارند. در حالی که در این لایحه صندوق فرصت های شغلی دیده شده است که با تشکیل آن صندوق مذکور ایجاد و پس از آن با تشخیص سازمان بهزیستی پرداخت تسهیلات به واجدین شرایط صورت می گیرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.