رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با سازمان بهزیستی گفت: بر اساس این تفاهم نامه از ظرفیت فیزیوتراپیست ها جهت غربالگری بیماری های اسکلتی و عضلانی در مهدکودک ها استفاده می شود.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی انجمن فیزیوتراپی ایران، دکتر محمدعلی محسنی بندپی در حاشیه تفاهم نامه انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با سازمان بهزیستی کشور، اظهار کرد: این تفاهم نامه در راستای ماده ۸۸ قانون تنظیم از مقررات مالی دولت و به منظور ایجاد زمینه مشارکت و توسعه همکاری های آموزشی، پژوهشی، درمانی و توانبخشی منعقد شده است.
وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه ارائه خدمات، همکاری و مشارکت در زمینه خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی در زمینه پیشگیری و شناسایی بیماری های عصبی، اسکلتی، عضلانی و ناتوانی همچنین معلولیت های ناشی از این بیماری ها در ارائه درمان های فیزیوتراپی و توانبخشی انجام گرفته است.
رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران اضافه کرد: مدت این تفاهم نامه از ابتدای امسال به مدت دو سال بوده که با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود، همچنین بر اساس این تفاهم نامه باید محورهای پژوهشی و تحقیقاتی قابل واگذاری به انجمن تعیین شود و از ظرفیت انجمن فیزیوتراپی در اجرای پروژه های درمانی و توانبخشی استفاده شود.
وی گفت: استفاده از نظر متخصصان انجمن در کمیته های توانبخشی و کمیسیون های تشخیص معلولیت جسمی و حرکتی ضرورت داشته و باید از این پتانسیل در جهت غربالگری نونهالان و کودکان در مهدکودک های وابسته به سازمان بهزیستی جهت شناسایی و تشخیص درمان بیماری ها و اختلالات سیستم عصبی، اسکلتی و عضلانی استفاده کرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.