سرگرمی های مختلف کودک در خانه-قسمت چهارم

کمپ

در گوشه ای از اتاق برای کودک خود یک اتاقک بازی درست کنید. بچه با وجود داشتن اتاق مستقل علاقه دارند بخشی از اتاق را به صورت یک اتاقک درآورند و در آنجا بازی کنند!

بازی لمس کن و حدس بزن

یک جعبه در دار تهیه یا درست کنید. آن را از اشیاء مختلف پر کنید از کودک بخواهید چشمانش را ببند و شی ای را از داخل جعبه در آورد و با لمس کردن آن حدس بزند که چیست.

قصه گویی

می توانید از کارت های قصه گویی استفاده کنید یا با استفاده از عروسک های دست ساز محیط و آدمک های قصه را آماده کنید و از کودکتان بخواهید تا برایتان قصه بگوید.

کتاب بخوانید

می توانید یا هم کتاب داستان بخوانید. برای ایده گرفتن جهت جذاب شدن خواندن داستان می توانید مطلب چگونه کتاب خواندن را برای بچه ها جذاب کنیم را مشاهده فرمایید.

بازی حافظه

بر روی سر بطری های نوشابه، تکه های مقوا و کاغذ که به صورت مربع دایره یا شکل های دیگر برش داده اید طرح یا تصاویر مشابه بجسبانید توجه کنید که از هر طرح دو تا موجود باشد؛ سپس همه آن ها را به پشت روی زمین بچینید. اگر سن کودک تان کم است با تکه های کمتر شروع کنید و برای سنین بیشتر می توانید تکه های بازی را بیشتر کنید. همچنین می توانید برای هیجان انگیز و جذاب تر شدن بازی آن را در دو گروه مختلف انجام دهید. بازی به این صورت انجام می شود که ابتدا کودک یکی از تکه ها را بر میدارد و تصویر پشت آن را نگاه می کند و سر جایش می گذارد و همینطور که تکه های بعدی را بر می دارد باید حدس بزند که تکه مشابه آن را قبلا کجا دیده است و آن را بردارد و اگر طرح های یکسان بودند آن ها را کنار بگذارد.

نگهبان تخم مرغ

این بازی باید به صورت دو نفره انجام شود. ابتدا یک مستطیل بر روی زمین می کشید( می توانید این کار را با چسب انجام دهید) سپس در دو طرف آن دو توپ کوچک قرار می دهید. یکی از کودکان داخل مستطیل می ایستند و نگهبان توپ هاست و کودک دیگر باید بتواند بدون اینکه دست کودک نگهبان به او بخورد یا پایش از خط رد شود توپ ها را بردارد. هر کس که بازنده شد نگهبان بعدی خواهد بود. شما می توانید بسته به سن و توانایی کودک خود این بازی را سخت تر کنید مثلا به جای مستطیل و دو توپ، یک چند ضلعی و چند توپ داشته باشید.

ادامه مطلب را در “سرگرمی های مختلف کودک در خانه-قسمت پنجم” بخوانید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.