سرگرمی های مختلف کودک در خانه-قسمت سوم

بازی های فیزیکی

بازی هایی که باعث می شود کودک حرکت کند و فعالیت فیزیکی داشته باشد. مثلا چند صندلی را کنار هم بچینید و روی آن پارچه ای بیاندازید و آن را به شکل یک تونل درآورید تا کودک از میان آن رد شود. یا یک نوار رنگی بر روی سطح زمین مشخص کنید و کودک باید با حفظ تعادل خود از آن مسیر عبور کند یا مثلا یک تکه چوب یا هر چیزی که بتوان با آن یک مسیر باریک ایجاد کرد که کودک برای عبور از آن نیاز به حفظ تعادل خود داشته باشد. یا یک تونل با نوارهای چسب بین دو دیوار ایجاد کنید و کودک باید بدون برخورد از میان آن ها عبور کند.

درست کردن تونل با چیدن صندلی ها کنار هم

صندلی ها را کنار هم بچینید و از کودک خود بخواهید تا با عبور از مسیر تونل به مقصد برسد. می توانید در مقصد برای او جایزه قرار دهید.

قائم باشک بازی

با این بازی که همگی به خوبی آشنا هستید اما اگر کودکتان به اندازه کافی بزرگ شده است می توانید این بازی را در تاریکی انجام دهید اما قبل از آن توجه کنید که وسایلی که در مسیر هستند باعث سر خوردن کودک یا ضربه زدن به اون نشوند.

یافتن گنج پنهان

بچه ها عاشق گشتن و پیدا کردن هستند مخصوصل اگر در انتها جایزه ای هم در کار باشد. مراحل نقشه را بر روی تکه های کاغذ بنویسید. اولین تکه را جایی بگذارید که کودک ببینید و بر اساس آن بتواند سایر مراحل را دنبال کنید.

بولینگ

می توانید از بطری های آب معدنی برای این کار استفاده کنید.بطری ها را از آب یا هر چیزی که باعث سنگینی شان شود پر کنید و درشان را محکم ببندید سپس آن ها را در ۴ ردیف بچینید. جای که باید توپ از آن نقطه پرتاب شود تا با چسب طرح دار و یا هر چیزی که مناسب می دانید مشخص کنید. یک توپ متوسطنیز آماده کنید و بازی را شروع کنید! توجه داشته باشید که می توانید بسته به قدرت دست کودک و پرتابش وزن بطری ها را با پر و خالی کردن آب یا ماده داخل آن سبک تر یا سنگین تر کنید. برای جذاب تر شدن می توانید بطری ها را رنگ کنید یا دور آن را کاغذهای طرح دار یا رنگی بچسبانید و با سلیقه خود آن را تزئین کنید. یا حتی می توانید به جای استفاده از بطری های بزرگ از شیشه ها و عروسک های کوچک استفاده کنید و توپ شما باید متناسب با آن ها باشد.

ادامه مطلب را در “سرگرمی های مختلف کودک در خانه-قسمت چهارم” بخوانید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.