کد خبر: ۱۴۴۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ – ۲۰:۲۹
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به افزایش مستمری مددجویان این سازمان ، گفت: مستمری مددجویان بهزیستی در قالب اجرای برنامه ششم توسعه انجام خواهد گرفت که بطور میانگین افزایش سه برابری داشته است.
به گزارش صدای ایران به نقل از سازمان بهزیستی، حسین نحوی نژاد در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک علمی آموزشی، پژوهشی و توانبخشی با انجمن مددکاری ایران افزود: این افزایش سه برابری و ترمیم مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد از محل هدفمندی رایانه‌ها صورت پذیرفته است.
وی خاطرنشان کرد: براین اساس، مستمری ۵۳ هزار تومانی به ۱۴۸ هزار تومان، مستمری ۶۰ هزار تومانی به ۲۴۹ هزار تومان، مستمری ۷۱ هزار تومانی ۳۲۴ هزار تومان، مستمری ۸۲ هزار تومانی به ۴۱۹ هزار تومان و مستمری ۱۰۰ هزار تومانی به ۴۶۵ هزار تومان افزایش یافته است.
تفاهم نامه بهزیستی با انجمن مددکاری ایران
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک علمی آموزشی، پژوهشی و توانبخشی با انجمن مددکاری ایران گفت: با اجرای این تفاهمنامه امیدواریم انجمن مددکاری به عنوان نهاد واسط ورود پیدا کند تا حوزه‌های توانبخشی، اجتماعی، پیشگیری و سالمندی ، خدمات شایسته ای به جامعه هدف ارائه کنند.
نحوی نژاد یادآور شد: این تفاهم نامه با محوریت ارائه خدمات و همکاری در زمینه‌ علمی و اجرایی مشترک در حوزه‌های مددکاری اجتماعی و توانبخشی، آموزش مددکاران اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های متقابل برای اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و فعالیت‌ها و مطالبه‌گری اجتماعی در حوزه حقوق معلولین بین معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی کشور و انجمن مددکاری ایران منعقد شد.
به گزارش ایرنا، وی همچنین از رفع ایرادات لایحه بازنگری قانون حمایت از حقوق معلولان مطروحه از سوی شورای نگهبان خبر داد و در پایان یادآور شد: لایحه بازنگری قانون حمایت از حقوق معلولان به زودی تعیین تکلیف می‌شود.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.