تلاش روانشناسان فرانسوی برای درمان بیماری اتیسم

محقق و دانشمند فرانسوی درباره بیماری اوتیسم توضیح داد: ترکیبی از تکنیک های علمی و مهارت های رفتاری، روانشناسی و دارویی می تواند در درمان بیماری اتیسم نتیجه بخش باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پروفسور بن آری Yehezkei Ben Ari”” دانشمند و محقق فرانسوی بیماری اوتیسم گفت: هنوز خیلی راه داریم که داروی موثری برای اوتیسم داشته باشیم و به عنوان دانشمند علوم اعصاب بالینی می دانم که باید اول زیرساخت بیماری اوتیسم را درک کنیم و بعد به درمان برسیم.

این دانشمند فرانسوی خطاب به اعضای خانواده های بیماران اوتیسم گفت: ما یک نگاه به این بیماری داریم و شما خانواده ها نیز نگاه دیگری که لحظه به لحظه از نزدیک بیماری را حس می کنید و باور من بر این است که ترکیبی از تکنیک های علمی و مهارت های رفتاری ، روانشناسی  و دارویی ، می تواند امیدی برای درمان بیماری اوتیسم ایجاد کند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر و در آینده نزدیک، درمان معجزه آسایی برای بیماری اوتیسم مانند خوردن یک مسکن برای تسکین سردرد ، نخواهیم داشت.

بن آری سپس از پروژه تحقیقاتی خود با همکارانش روی داروی بیماری اوتیسم، که مطالعات پایه آن در جنوب فرانسه انجام می شود ، گفت و ابراز امیدواری کرد : طی سه سال آینده خبرهای خوبی را برای خانواده های بیماران اوتیسم داشته باشد.

پرفسور بن آری خطاب به خانواده بیماران تاکید کرد : لطفا خودتان مطالعه بالینی نکنید و صبر کنید، ما تلاشمان را می کنیم.

وی تاکید کرد: هیچگاه از هر داروی ادرارآوری برای درمان کودک خود استفاده نکنید چرا که برخی از این داروها، ورود پتاسیم به سلولها را انجام می دهند، بعضی از آنها خروج پتاسیم از سلول ها و گاهی مشاهده شده که برخی از داروهای ادرار آور، هر دو حالت را ایجاد می کنند، لذا خوددرمانی منجر به مشکلات بیشتری خواهد شد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.