اتیسم و ADHD

تفاوت اتیسم و ADHD

اتیسم و ADHD اختلالات عصبی جداگانه ای هستند که می توانند برخی از علائم را به اشتراک بگذارند. اختلافات اساسی وجود دارد و فرد می تواند هر دو شرط را داشته باشد.

در این مقاله ، تفاوت های اتیسم و ​​ADHD را بررسی می کنیم که نام کامل آن اختلال بیش فعالی کمبود توجه است.

ما همچنین بررسی می کنیم که آیا بین این دو بیماری رابطه وجود دارد و تشخیص ها و معالجه را توصیف می کنیم.

ADHD چیست ؟

ADHD یک اختلال عصبی تکاملی شایع است. براساس گزارش انجمن روانپزشکی آمریکا ( APA ) ، در حدود ۸.۴٪ از کودکان و ۲.۵٪ بزرگسالان مبتلا هستند . پزشکان آن را بیشتر در مردان نسبت به زنان تشخیص می دهند .

کودکان مبتلا به ADHD با توجه ، بیش فعالی و کنترل نبض دچار مشکلاتی هستند. آنها ممکن است برای تمرکز ، نشستن و یا فکر کردن قبل از عمل تلاش کنند.

سه نوع ADHD وجود دارد و پزشک تشخیص آن را بر اساس علائم خاص یک فرد قرار می دهد.

زیرگروه های ADHD عبارتند از :

بی توجه
فشار بیش فعالی
ترکیب شده
علائم ADHD با بزرگ شدن کودک ممکن است بهبود یابد و بتواند تمرکز و کنترل بیشتری بر روی تکانه های آنها بدست آورد.

بزرگسالانی که به علائم خود ادامه می دهند ممکن است از مشاوره بهره مند شوند ، این می تواند به فرد در یادگیری مدیریت شرایط کمک کند.

اتیسم چیست ؟

اختلال طیف اتیسم بر ارتباطات اجتماعی و تعامل اجتماعی فرد در زمینه های مختلف تأثیر می گذارد. هیچ درمانی وجود ندارد ، اما درمان می تواند به افراد کمک کند تا پیشرفت کنند در مناطقی که به نظر آنها چالش برانگیز است.

طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، حدود ۱ از ۵۹ کودک در ایالات متحده آمریکا تشخیص اختلال طیف اتیسم را دریافت کرده اند.

انجمن اتیسم آمریکا گزارش می دهد که اوتیسم معمولاً قبل از اینکه کودک به سن ۳ سالگی برسد ظاهر می شود و ۵ برابر بیشتر از زنان احتمال دارد در مردان رشد کند.

اتیسم و ADHD در مقابل هم

گفتن تفاوت بین اتیسم و ​​ADHD گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد ، خصوصاً در کودکان کم سن. توضیحات زیر ممکن است به تمایز بین علائم دو شرط کمک کند :

طول توجه

کودکان مبتلا به ADHD معمولاً خیلی طولانی با توجه به همین چیزها دشوار هستند و ممکن است به راحتی حواسشان پرت شود.

کودکان اتیسم ممکن است دامنه علاقه محدودی داشته باشند. به نظر می رسد آنها ممکن است در مورد چیزهایی که از آن لذت می برند وسواس کنند و در تمرکز روی چیزهایی که هیچ علاقه ای به آنها ندارند ، دچار مشکل شوند. ممکن است آنها بتوانند واقعیت ها و جزئیات را به راحتی به یاد بیاورند ، و برخی ممکن است در ریاضیات ، علم ، موسیقی یا هنر برتر باشند.

شاید کودک هنگام انجام تکالیف خود ، راحت تر مشاهده این علائم باشد. کودک مبتلا به ADHD ممکن است نتواند به هر موضوعی توجه کند.

یک کودک اتیستیک ممکن است تمرکز بالایی در مورد موضوعات مورد علاقه خود داشته باشد ، اما ممکن است نتواند در موضوعاتی که کمتر به آنها علاقه مند است درگیر شود.

ارتباطات

مشکلات ارتباطی مشخصه اتیسم است. برخی از کودکان مبتلا به ADHD نیز این مشکلات را دارند ، اما به طور معمول به روش های مختلفی بروز می کنند.

کودکان مبتلا به ADHD ممکن است :

 • به طور مداوم صحبت کند
 • می خواهند حرف آخر را بزنند
 • متوجه نشوید که سخنان آنها بر دیگران چگونه تأثیر می گذارد
 • حرف دیگران را قطع کنند

کودکان اتیسم ممکن است :

 • در بیان احساسات و افکار خود مشکل داشته باشند
 • از حرکات برای برقراری ارتباط استفاده نکنند
 • مبارزه با تماس چشمی کنند
 • متفاوت بازی کنند – ممکن است آنها نوبت بازی یا تخیل آن را درک نکنند
 • در تعامل های اجتماعی شروع یا جواب ندهند
 • روال و ساختار

کودکان مبتلا به ADHD می توانند به سرعت با ساختاری که به نظر آنها بی علاقه ، از جمله کلاس در کلاس بی حوصله می شود ، خسته شوند. بدون تنوع ، آنها همچنین ممکن است علاقه به فعالیت ها را از دست دهند.

در مقابل ، کودکان اتیسم اغلب اصرار بر یکنواختی را نشان می دهند و می خواهند به روالهای معمول یا الگوهای منظم رفتار کلامی یا غیر کلامی پایبند باشند.

به عنوان مثال ، آنها ممکن است بارها و بارها همان کتاب را بخوانند یا هر عصر همان غذاها را برای شام بخواهند. تغییر در روال می تواند باعث ناراحتی و تحریک پذیری شود.

آیا بین اتیسم و ​​ADHD رابطه وجود دارد ؟

در علائم اوتیسم و ​​ADHD برخی از همپوشانی وجود دارد و امکان وجود هر دو بیماری وجود دارد.

قبل از سال ۲۰۱۳ ، معیارهای APA به پزشکان اجازه نمی داد که همزمان افراد مبتلا به اتیسم و ​​ADHD را تشخیص دهند. در نتیجه ، تحقیقات بسیار اندکی در رابطه با شرایطی که در کنار هم اتفاق می افتد ، وجود دارد.

با این حال ، متخصصان پزشکی اکنون تشخیص می دهند که بسیاری از کودکان معیارهای هر دو را رعایت می کنند.

CDC تخمین می زند که ۱۴٪ کودکان مبتلا به ADHD در آمریکا نیز دارای اختلال طیف اتیسم هستند. تحقیقات دیگر این تعداد را بین ۱۵-۲۵٪ قرار داده است.

محققان کاملاً نمی دانند چه عواملی باعث ایجاد هر دو بیماری می شود ، اگرچه احتمالاً عوامل ژنتیکی در هر دو نقش دارند.

تشخیص

والدین و مراقبین که نگران این هستند که فرزندشان ممکن است دچار ADHD ، اتیسم شود ، یا هر دو باید با پزشک خانواده یا متخصص کودکان صحبت کنند. پزشک ممکن است کودک را به یک متخصص اختلال رفتار کودک توصیه کند.

پزشک تشخیص ADHD را براساس علائمی که در ۶ ماه گذشته وجود داشته باشد ، پایه گذاری می کند. اگر پزشک به اتیسم مشکوک باشد ، ممکن است رفتارها و پیشرفت کودک را طی سالهای گذشته بررسی کند.

در هر صورت ، ممکن است آنها مایل باشند که از معلمان و سایر مراقبان مراقبت و همچنین والدین بشنوند.

پزشک همچنین می خواهد شرایطی را که می تواند علائمی شبیه به اتیسم یا ADHD ایجاد کند ، رد کند. این موضوعات شامل موارد زیر است:

 • مشکلات شنوایی
 • مشکلات یادگیری
 • اختلالات خواب

علاوه بر این ، پزشک ممکن است علائم اختلالات همزمان را از جمله موارد زیر کشف کند:

 • اختلال اضطراب اجتماعی
 • اختلال مخالف مخالف

طبق یک مطالعه سال ۲۰۱۰ که بیش از ۲۵۰۰ کودک اتیسم را در ایالات متحده بررسی کرده است ، ۸۳٪ از کودکان نیز حداقل یک اختلال رشد دیگری داشتند ، در حالی که ۱۰٪ حداقل یک اختلال روانی داشتند.

درمان

بسته به کودک ، علائم آنها و وجود سایر شرایط ، درمان متفاوت است. برخی از درمان های اتیسم و ​​ADHD عبارتند از:

رفتار درمانی
دارو
رفتار درمانی معمولاً اولین خط درمانی برای کودکان خردسال است. برای کودکان بزرگتر ، پزشک ممکن است ترکیبی از رفتار درمانی و دارو را توصیه کند.

کودکان اتیسم بسته به نیازشان از سایر روش های درمانی نیز می توانند بهره مند شوند. برخی گزینه ها عبارتند از:

 • مشاوره
 • مداخلات آموزشی
 • کار درمانی
 • ادغام حسی
 • گفتاردرمانی

آموزش و تعلیم و تربیت همچنین می تواند والدین و مراقبان را به منظور کمک به فرزندان در مدیریت علائمشان بهتر کند.

خلاصه

اتیسم و ADHD شرایط جداگانه ای هستند که برخی از علائم را به اشتراک می گذارند. هر والد یا مراقبی که نگران کودکی باشد نشانگر یک یا هر دو بیماری است باید با پزشک خود صحبت کند.

اگرچه هیچ درمانی برای هر دو بیماری وجود ندارد ، چندین روش درمانی و دارویی به کودکان کمک می کند تا در مناطقی که به نظر آنها چالش برانگیز است ، پیشرفت کنند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست