آرتروز

فیزیوتراپی و کاردرمانی برای آرتروز

درمان آرتروز ممکن است شامل فیزیوتراپی و / یا کاردرمانی باشد .

افراد مبتلا به آرتروز معمولاً مفاصل سفت و سختی دارند ؛ عمدتا به دلیل این که از حرکاتی که باعث افزایش درد می شود جلوگیری می کنند . اما با جابجایی مفاصل آرتروزی ، سفتی و درد فقط بدتر می شود . بنابراین ، افراد مبتلا به آرتروز اغلب از فیزیوتراپی بهره مند می شوند . یک فیزیوتراپی می تواند به شما بیاموزد که چگونه بدون آسیب رساندن بیشتر به مفصل خود ، کارهای خود را انجام دهید . فیزیوتراپی همچنین بعد از آسیب دیدگی مانند سقوط و بعد از جراحی مفصل به خصوص برای تعویض مفصل مصنوعی مفید است .

کاردرمانی می تواند به شما بیاموزد که در طی فعالیت های روزانه فشار کرانه در مفاصل را چگونه کاهش دهید . متخصصین کاردرمانی می توانند به شما نشان دهند که چگونه می توانید محیط خانه و محل کار خود را اصلاح کنید تا حرکاتی که ممکن است آرتروز را تشدید کند ، کاهش یابد . آنها همچنین ممکن است تکه های دست یا مچ دست شما را فراهم کنند ، و دستگاه های کمکی را برای کمک به کارهایی مانند رانندگی ، حمام کردن ، لباس پوشیدن ، خانه داری و فعالیت های خاص توصیه می کنند.

هدف فیزیوتراپی چیست ؟

هدف از فیزیوتراپی این است که فرد به جایی بازگردد که بتواند فعالیتهای روزمره و عادی را بدون مشکل انجام دهد .

حفظ دامنه حرکتی خوب برای حفظ توانایی انجام فعالیتهای روزمره مهم است . بنابراین ، افزایش دامنه حرکتی مفصل محور اصلی فیزیوتراپی است . استحکام ساختمان در عضلات درگیر در اطراف مفصل نیز بسیار مهم است ، از آنجا که عضلات قوی تر می توانند یک مفصل ضعیف را تثبیت کنند .

فیزیوتراپی ها تمریناتی را برای حفظ قدرت و استفاده از مفاصل شما ارائه می دهند . آنها می توانند بهترین راه برای حرکت از یک موقعیت به موقعیت دیگر را به شما نشان دهند و همچنین می توانند در صورت لزوم نحوه استفاده از وسایل پیاده روی مانند عصا یا واکر را به شما یاد دهند .

مزایای کاردرمانی و فیزیوتراپی چیست ؟

اگر آرتروز دارید ، مشارکت در یک برنامه درمانی جسمی و کار درمانی برای شما مزایای بسیاری دارد :

  • شما در مورد نوع آرتروز خود آموزش می گیرید ، تا بتوانید به خوبی آگاه شوید .
  • شما می توانید از راهنمایی های مربوط به مراقبت از پا ، شامل اطلاعات مربوط به کفش مناسب با کف های بیرونی جذب شوک و کفی های مجسمه ای (ارتوستی) که دقیقاً در قسمت هر پا ساخته شده است ، به دست آورید.
  • شما روش های درمانی را برای از بین بردن ناراحتی و بهبود عملکرد از طریق تکنیک های مختلف بدنی و تغییرات فعالیت یاد خواهید گرفت .
چه تکنیکی را یاد می گیرم ؟

شما چندین روش را یاد خواهید گرفت ، از جمله :

استراحت : استراحت در بستر به کاهش التهاب مفاصل و درد کمک می کند ، و مخصوصاً در مواردی که مفاصل متاثر می شوند بسیار مفید است و خستگی یک مشکل اساسی است . برای استراحت و مراقبت از اتصالات ملتهب می توان آتلهای سفارشی ایجاد کرد و یقه نرم می تواند هنگام نشستن یا ایستادن از گردن مراقبت کند .
روشهای حرارتی : استفاده از بسته های یخ یا پدهای گرمایش و همچنین گرمای عمیق که توسط سونوگرافی و بسته های گرم فراهم می شود ، می تواند به تسکین درد محلی کمک کند . گرما همچنین اسپاسم عضلات اطراف مفاصل ملتهب را آرام می کند . گرم کردن مفاصل و عضلات با حمام گرم یا دوش قبل از ورزش ممکن است به شما در راحت تر ورزش کردن کمک کند .
ورزش : ورزش بخش مهمی از درمان آرتروز است که اگر هر روز به درستی انجام شود ، مؤثر خواهد بود . پزشک و درمانگر شما برنامه ای را برای شما تجویز می کنند که ممکن است با نیازهای شما متفاوت باشد .

چه درمانی برای افرادی که از تعویض مفصل بهبود می یابند ، پیشنهاد می شود ؟

برنامه های قبل از عمل آموزش و ورزش ، قبل از جراحی تعویض مفصل ، در خانه ادامه می یابد . آنها ممکن است بعد از عمل در بیمارستان تغییر کنند تا با نیازهای جدید در دوره توانبخشی متناسب باشد . این تمرینات ممکن است به ورزش شما اضافه شود ، و ممکن است بعد از جراحی ، توانایی ورزش خود را پیدا کنید .

چه روشهای حفاظت مشترک ارائه می شود ؟

روش هایی برای کاهش استرس در مفاصل مبتلا به آرتروز هنگام شرکت در فعالیت های روزانه وجود دارد . برخی از این موارد عبارتند از :

  • وزن خود را کنترل کنید تا از فشار روی مفاصل مانند کمر ، باسن ، زانوها و پاها جلوگیری کنید .
  • آگاه بودن از وضعیت بدن ، استفاده از وضعیت مناسب برای محافظت از کمر و مفاصل پاها . در صورت امکان ، بنشینید به جای ایستادن ، یک کار را انجام دهید. تغییر موقعیت دهید زیرا ماندن در یک موقعیت برای مدت طولانی سفتی و درد را افزایش می دهد .
  • با صرف مدت زمان استراحت ، هم در طول روز کاری و هم در طول فعالیت ، در انرژی خود صرفه جویی می کنید .

یک متخصص کاردرمانی می تواند راهکارهایی را برای انجام کارهای روزمره بدون بدتر شدن درد یا ایجاد آسیب در مفصل به شما نشان دهد . برخی از تکنیک های محافظت مشترک شامل :

  • استفاده از مکانیک های مناسب بدن برای داخل و خارج شدن از ماشین ، صندلی یا وان و همچنین بلند کردن اجسام .
  • با استفاده از قوی ترین مفاصل و ماهیچه ها ، فشار را در مفاصل کوچکتر کاهش دهید . به عنوان مثال ، حمل کیف پول یا کیف دستی با بند شانه و نه با دست خود .
  • توزیع فشار برای به حداقل رساندن استرس روی هر یک از مفصل ه ا. به جای انگشتان ، بشقاب ها را با هر دو کف بلند کنید و به جای اینکه با دستان خود حمل کنید ، بارهای سنگینی را در آغوش خود دارید .
  • اگر دستان شما از ورم مفاصل رنج می برد ، از چنگ زدن محکم ، فشار و پیچاندن خودداری کنید .
وسایل کمکی برای آرتروز چیست ؟

در صورت ابتلا به آرتروز ، دستگاههای کمکی بسیاری ساخته شده اند تا فعالیت ها را آسان تر و استرس کمتری برای مفاصل و عضلات ایجاد کنند . درمانگر شما می تواند دستگاههایی را پیشنهاد دهد که برای کارهایی که ممکن است در خانه یا محل کار مشکل داشته باشید ، مفید باشد .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.