کاردرمانی در منزل

۴ تکنیک کاردرمانی در منزل برای کودک ADHD

کودکان و نوجوانان مبتلا به ADHD ، ناتوانی در یادگیری یا برخی از اختلالات مرتبط با آن از کاردرمانی بسیار سود می برند. اما از آنجا که یک متخصص حرفه ای همیشه در دسترس یا مقرون به صرفه نیست ، در اینجا ۶ ابزار وجود دارد که والدین می توانند در خانه برای پرورش استقلال و بهبود سطح موفقیت فرزندشان در مدرسه و زندگی استفاده کنند .

متخصصین کاردرمانی به کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال کمبود توجه (ADHD یا اضافه کردن) ، اختلال پردازش حسی یا سایر تأخیرهای رشدی ، مهارت های خود را در همه چیز از دست نویس گرفته تا مشاغل خانگی ایجاد می کنند. OT از جامعه شناسی ، عصب شناسی ، آناتومی و روانشناسی برای ایجاد یک برنامه شخصی استفاده می کنند که چالش های جسمی و روحی منحصر به فرد هر کودک را با هدف بهبود عملکرد روزانه و کیفیت کلی زندگی هدف قرار می دهد.

متأسفانه ، کاردرمانی به دلیل موقعیت مکانی ، هزینه یا خدمات مدرسه برای بسیاری از کودکان قابل دسترسی نیست. برای این بچه ها و برای سایرین که از تقویت در خانه بهره مند می شوند ، چندین تمرین طراحی شده با OT وجود دارد که والدین می توانند از آنها برای ساختن کارکردهای اجرایی ، تشویق استقلال و بهبود عملکرد تحصیلی و اجتماعی استفاده کنند. از این ۶ تمرین مستقیم در خانه استفاده کنید تا بلوک های ساختمان کاردرمانی را به برنامه درمانی کودک خود اضافه کنید.

۱. ایجاد مناطق آرام برای واکنش های سالم تر

کودکان مبتلا به ADHD ، ناتوانی در یادگیری ، یا چالش های حسی مستعد ابتلا به مشکلات ذهنی هستند ، به ویژه هنگامی که با کارها یا انتظارات نامناسب از نظر توسعه روبرو هستند. متخصصین کاردرمانی یاد می گیرند که این مشکالت را پیش بینی کنند و آنها را با “مناطق آرام” یا مکان هایی مشخص که کودکان می توانند هنگام سرخوردگی ، سرخوردگی یا ضربات سخت به آنجا بروند ، مقابله کنند.

در خانه ، به کودک خود کمک کنید تا قبل از چرخش از فضای کنترل فیزیکی مشابه ، احساسات خود را بر عهده بگیرد و از مخلوط شدن خود جلوگیری کند . یک منطقه آرام ممکن است در هر نقطه باشد – اتاق خواب یدکی یا گوشه ای آرام از آشپزخانه. آن را با هر چیز مفید و جذاب – پتو ، جعبه فیجت ها ، آی پاد پر از موسیقی آرامش بخش قرار دهید . اول و مهمترین چیز ، این منطقه باید به کودک شما کمک کند که نفس عمیقی بکشد ، احساسات او را – چه منفی و چه مثبت – تجربه کند و یاد بگیرید که با شروع عصبانیت ، خستگی خود را تسکین دهید .

۲. رژیم غذایی حسی را ابداع کنید

هر کودکی که نیازهای حسی حسی پیچیده دارد – به عنوان مثال سالک های حسی ، یا اجتناب کنندگان حسی – می توانند از یک «رژیم غذایی حسی» یا مجموعه ای از فعالیت های تجویز شده کمک کنند که به بدن خود کمک می کند انواع ورودی حسی مورد نیاز قبل از انرژی را دریافت کند. اختصاص به یادگیری این به ویژه در مورد یادگیری دانشگاهی صادق است ، که معمولاً در لیست نیازهای غریزی کودک قرار می گیرد.

متخصصین کاردرمانی بهترین تجهیزات برای طراحی یک رژیم غذایی حسی منحصر به فرد و مناسب نیازهای کودک هستند ، اما برای طراحی مداخلات حسی موقت برای فرزند خود می توانید برخی از قوانین کلی را دنبال کنید. برای اولین بار ، کار سنگین – اعمالی که باعث فشار یا کشش در برابر بدن می شود ، مانند فشار دیواری – بیشتر کودکان دارای نیازهای پیچیده حسی ، بدون توجه به این که کدام یک از طیف های حسی روی آن می روند ، سود می برد. صندلی های جایگزین ، مانند توپ های تمرینی یا میزهای ایستاده ، همچنین می توانند در فراهم کردن ورودی فیزیکی دانش آموزان برای حضور بهتر در کلاس یا خانه کمک کنند. اصلاحات کوچک دیگر ، مانند خرید لباس بدون برچسب یا اجتناب از نورپردازی فلورسنت ، می تواند تفاوت زیادی در حفظ تعادل حسی کودک ایجاد کند.

۳. حواس پرتی را با ترفندهای خاص کاهش دهید

متخصصین کاردرمانی از طیف وسیعی از ابزارها و تکنیک ها برای کمک به کودکان در تقویت ماهیچه های تمرکز و بهبود بخش توجه خود استفاده می کنند. برخی – مانند اسباب بازی های موقت – در حال حاضر توسط والدین کودکان دارای ADHD بسیار شناخته شده اند. فیجت ها در طیف گسترده ای از سبک ها قرار می گیرند ، و بیشتر آنها به اندازه کافی با احتیاط هستند که در جیب جا می گیرند و بدون جلب توجه غیرقانونی از آنها استفاده می شود.

سایر شلوغی های حواس پرت در جامعه ADHD کمتری استقرار یافته است ، مانند ترفند OT برای جایگزینی کاغذ سفید با کاغذ رنگی. مغز ADHD را می توان با استفاده از برگه های سیاه و سفید ، که اغلب در زیر نور روشن تحریف می شوند ، بیش از حد تخمین زد. اسکن کردن تکالیف فرزندتان و چاپ مجدد آن روی کاغذهای آبی روشن ، سبز روشن یا رنگ هلو یک روش ارزان برای کمک به فرزند شما است تا بتواند بهتر روی کار خود تمرکز کند.

۴. از روش Mindfulness برای یافتن هوش ADHD استفاده کنید

آیا تا به حال بعد از کار به خانه رانده اید و به محض رسیدن متوجه شده اید که نمی توانید این سفر را به خاطر بیاورید ؟ بدن ما برای پیگیری امور روزمره برنامه ریزی شده است ، و ما همیشه هر لحظه توجه نمی کنیم که اتفاق می افتد . برای کودکان مبتلا به ADHD ، این گرایش طبیعی با افزایش رفتارهای تحریک آمیز یا حتی افزایش سطح اضطراب ممکن است اثرات منفی داشته باشد . متخصصین کاردرمانی برای کمک به فرزندان خود در برنامه های روزمره خود با استفاده از تکنیک های ذهن آگاهی که به جلوگیری و مدیریت استرس ناشی از احساس خارج از کنترل کمک می کنند ، کمک می کنند.

به عنوان مثال ، “زمین زدن” ممکن است به معنای پراکنده کردن یک رایحه آرامش بخش در هنگام کار در خانه باشد ، تا کودک شما در این بخش (روزمره خسته کننده) از تمرکز و حضور در این بخش کمک کند . کودکی که اضطراب ناگهانی خود را تجربه می کند ، ممکن است با توجه عمدی به برخی از جنبه های دنیای اطراف خود ، خود را زمین بزند . شما می توانید از کودک خود بخواهید نفس عمیق بکشد و سپس یک جسم قرمز در اتاق را شناسایی کند. سپس یک رنگ زرد؛ سپس آبی کودک شما با قرار گرفتن در محیط خود ، تمرکز خود را به سمت خارج – به دور از استرس و ترس خود – تمرین خواهد کرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست