به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، مربیان و دانشجویان متعددی از ۱۶ استان کشور در این دوره آموزشی حضور دارند و طی سه روز آموزش مطالب و موضوعات مهمی را در مورد توانبخشی و ارائه تمرینات ورزشی برای افراد کم توان ذهنی فرامی‌گیرند.
مهم‌ترین برنامه‌های تدوین ‌شده برای این دوره آموزشی شامل توانبخشی افراد کم توان ذهنی، روانشناسی توانبخشی افراد کم توان ذهنی، توانبخشی ورزشی و المپیک ویژه، اصول طراحی برنامه تمرینی ترمینولوژی، اصول کار با افراد کم‌توان ذهنی و ملاحظات مربوطه، تمرینات ورزشی در افراد سندروم داون، تمرینات ورزشی در افراد بیش‌فعال است.
همچنین آشنایی با بیماری‌های شایع برای افراد کم‌توان ذهنی. اصول نوین تمرین در افراد کم‌توان ذهنی، تمرینات ورزشی در افراد دارای اختلال اوتیسم، سندروم داون و بیش‌فعال از دیگر موضوعاتی است که توسط مدرسان به مربیان و دانشجویان ارائه می‌شود.
در این دوره آموزشی، مدرسانی مانند دکتر اصغر دادخواه رییس المپیک ویژه ایران و استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر کامران دواتگران مدیرکل توانمندسازی معلولین کشور، دکتر آقاجانی مسئول سلامت ورزشکاران المپیک ویژه، دکتر احمدرضا موحدی دانشیار دانشگاه اصفهان و دکتر علی کاشی مدیر آموزش‌های تخصصی و تحصیلات تکمیلی و عضو هیات علمی پژوهشگاه به ارائه مطالب خواهند پرداخت.

منبع :

http://www.irna.ir/fa/News/82395839/

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.